Buradasınız

Başkanın Mesajı

Değerli internet kullanıcıları,

Trabzon Vergi Dairesi Başkanlığı web sitemize hoş geldiniz.

Trabzon Vergi Dairesi Başkanlığı, 5345 Sayılı Kanun uyarınca Gelir İdaresi Başkanlığının kurulmasıyla birlikte 16 Eylül 2005 tarihinde faaliyete başlamıştır.

Başkanlığımız, gelir politikalarını adalet ve tarafsızlık içinde uygulamak, vergi ve diğer gelirleri en az maliyetle toplamak, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunu sağlamak, mükellef haklarını gözeterek yüksek kalitede hizmet sunmak, mükelleflerimizin yükümlülüklerini kolayca yerine getirebilmeleri için gerekli tedbirleri almak, saydamlık, hesap verebilirlik, katılımcılık, verimlilik, etkililik ve mükellef odaklılık temel ilkelerine göre görev yapmayı kendine amaç edinmiş bir idaredir.

Mükelleflerimize hızlı, güvenli ve güler yüzlü bir şekilde hizmet sunulması amacıyla merkez ve ilçe teşkilatlarımızın hizmet alanlarının iyileştirilmesi ve insan kaynakları kalitesinin yükseltilmesine yönelik çalışmalarımız artan bir hızla devam etmektedir.

Daha iyi bir gelecek ve daha güçlü bir Türkiye için yapacağımız çalışmalarda sizleri yanımızda görmek bizlere sonsuz güç ve destek verecektir.

 

Saygılarımla
Ayhan YAMAN
Trabzon Vergi Dairesi Başkanı

 

Türkçe