Buradasınız

Of Vergi Dairesi Müdürlüğünden Okul Ziyareti

Of Vergi Dairesi Müdürlüğünden Okul Ziyareti

Her yıl ülkemizde Şubat ayının son haftası kutlanmakta olan Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında İsmail Yıldırım İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan öğrencilerle buluştu.

Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan ise yaptığı konuşmada; “Nasıl ki her ailenin gelir ve gideri var. Devletimizin de gelir ve giderleri vardır. Gelirlerin önemli bir kısmı vergi gelirlerinden elde ediliyor. Giderler ise devletin harcamalarıdır. Şuanda devletimiz en büyük harcamayı eğitime yapıyor. Devletin topladığı vergiler artarsa size daha iyi okullar, hastaneler ve yollar yapacaktır. Sizler ülkenin geleceği olduğunuz için bizler buraya sizlere verginin önemini anlatmak, vergi bilinci konusunda yardımcı olmak için geldik. Sizlere de bazı görevler düşüyor. Alış verişlerinizde fiş almanız, bu konuda ailelerinizi de bilgilendirmeniz gelecek için önem taşıyor. Ülkemiz sizlerle daha güzel ve büyük işler başaracağına inanıyorum” dedi.

Müdür Özdoğan’ın konuşmasının ardından Verginin önemi ve vergi bilinciyle ilgili tanıtıcı video ve çizgi film gösterimi yapıldı. Gösteri sonrası Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan öğrencilerin sorularını yanıtladı. Soruların ardından öğrencilere Vergi Haftası ile ilgili tanıtıcı broşürler hediye edildi.